XVIII Ogólnopolski Konkurs Papieski pt. „Przyjmuję”. 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża”    - 2018-06-21

wadowicejpg [300x169]Kategoria: PLASTYKA  - młodzież szkolna

LAUREAT II miejscaBartłomiej Rypkowski (IIB gim) - „Rzeźbiarz” 

Opiekun p. Elżbieta Olborska


 

  Olimpiada Wiedzy Religijnej 2018  

Karol Knyziak - klasa IIB gim - udział w diecezjalnym FINALE OLIMPIADY WIEDZY RELIGIJNEJ "Niech zstąpi Duch Twój" 100 lat Niepodległej.

OWR 

Opiekun p. Elżbieta Olborska


 

  Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "SOWA i SÓWKA"     2018-06-18

Klasyfikacja drużynowa SOWA:

sowa [300x213]I miejsce - SP Nr 3 Żyrardów
II miejsce - SP Radziejowice - drużyna w składzie: Hass Maja (VIA), Sobiecki Marek (VIA), Izworski Mikołaj (VIB), Małecki  Mateusz (VIB)
III miejsce - SP Nr 6 Żyrardów
IV miejsce - SP Nr 2 Żyrardów

Klasyfikacja indywidualna SOWA:

III miejsce i tytuł Laureata - Izworski Mikołaj (VIB) 

Opiekunowie: p. Teresa Pelc, p. Mariola Wencel


 

  Kuratoryjny Konkurs Filozoficzny "W drodze ku mądrości"   

Uczennica klasy IIB gimnazjalnej - Inga Popławska rozstrzygnięciem Wojewódzkiej Komisji interdyscyplinarnej Konkursu Filozoficznego uzyskała tytuł FINALISTY kuratoryjnego interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego "W drodze ku mądrości"

 GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU!

Opiekun: p. Jolanta Brycka, p. Genowefa Śledź


 

  V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy dzieciństwa - Sen o wolności"   2018-06-10

II miejsce - Marcin Grygiel (VA) - kat. 11-13 lat

Wyróżnienie - Dawid Niedziński (IIIB gim) - kat. 14-16 lat

Opiekun: p. Katarzyna Kordyasz-Stolarska

     


 

  Ogólnopolski Konkurs LMiRz „Młodzież na Morzu” 2018 - kat. wiedzy o morzu i Pomorzu Zach.  

konk [300x169]24 maja 2018 r. w Szczecinie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu  Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”.

W kategorii „Wiedza o Pomorzu Zachodnim" zespół w składzie Inga Popławska (IIB gim) i Antek Swoboda (IIB gim) zdobył V miejsce. Inga otrzymała również nagrodę za wiedzę o Eugeniuszu Kwiatkowskim oraz o Lidze Morskiej i Rzecznej.

W kategorii „Wiedza o morzu" Oskar Obłąkowski (IIB gim) oraz Bartłomiej Rypkowski (IIB gim) wywalczyli VI miejsce.

Opiekunowie: p. Przemysław Brzycki, p. Grażyna Haude 


 

  Ogólnopolski Konkurs LMiRz „Młodzież na Morzu” 2018 - kat. plastyczna  

facebookpng [300x300]24 maja 2018 w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie odbyło się wręczenie nagród oraz Finały Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu” 2018 w kategorii plastycznej „Morze żywi i bogaci”

Decyzją Komisji Konkursowej w grupie szkoły gimnazjalne:

BARTŁOMIEJ RYPKOWSKI - nagrodzony nagrodą GRAND PRIX

NAGRODY zdobyli: 

SP - Bartosz Smętkowski

GIM - Natalia Ciastek, Zofia Dymecka, Joanna Łabanow, Maksymilian Bielecki

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

SP - Michalina Kamińska, Barbara Kowalska, Stanisław Stolarski, Iga Soból, Marcin Grygiel, Patryk Obłąkowski, Adam Maciaszek, Zuzanna Fabisiak, Nikola Chechłacz

GIM - Kamila Zabrzygraj, Izabella Weydmann, Julia Wacławek, Liliana Uler, Samanta Kośmińska, Nikola Kołaszewska, Dominika Dziekańska, Małgorzata Jarkiewicz

Opiekun: p. Katarzyna Kordyasz-Stolarska

SP Gim  


 

  Dzień Studzieńca pod hasłem "STO LAT NIEPODLEGŁEJ"  

Studzieniec [300x449]25 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Dominika Dziekańska (IIB gim), Karol Knyziak (IIB gim), Kacper Kociszewski (IIB gim), Mateusz Milczarek (IIB gim), Antoni Ryguła (IIB gim),  wzięłi udział w kolejnej edycji Dnia Studzieńca, który w tym roku odbywał się pod hasłem "STO LAT NIEPODLEGŁEJ".

Nasi przedstawiciele wzięłi udział w konkursach nawiązujących do odzyskania niepodległości tj. wiedzy historycznej, a także turniejach strzeleckim i szachowym. Imprezę zakończył "bieg niepodległości".

Dziękujemy Dyrekcji Zakładu Poprawczego w Studzieńcu i Wychowankom za zaproszenie do udziału w imprezie.



  X Gminny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka ma duży brzuch”     2018-05-18

ortograficznyminjpg [300x163]18 maja 2018 r. już po raz dziesiąty nasza szkoła gościła miłośników ortografii podczas X Gminnego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka ma duży brzuch” zorganizowanego przez p. Renatę Matusiak. 24 uczniów uczących się w klasach II i III, w szkołach z Gminy Radziejowice stanęło w konkursowe szranki. Tekst o wróbelku Józefie, który był wielkim patriotą najeżony był trudnościami ortograficznymi. Rywalizacja podczas konkursu była zacięta, a po dokładnym sprawdzeniu prac komisja w składzie: p. Renata Matusiak, p. Magdalena Fila, p. Agnieszka Dobrowolska przyznała następujące miejsca:

I miejsceKRYSTIAN ZIEMICHÓD - SP Korytów (praca bezbłędna)

II miejsce
MARCELINA REDA - SP Korytów
ALEKSANDRA GRENDA – SP Kuklówka
LENA NIEDZIŃSKA - SP Radziejowice

III miejsce
LEON SIEKIERSKI - SP Radziejowice
MARTYNA RYBIŃSKA - SP Radziejowice
OLIWIA ROWIŃSKA - SP Korytów

IV miejsce
BARTOSZ FEDEROWICZ - SP Korytów
ANTONINA BIAŁOBRZESKA -SP Kuklówka
MAJA ZIELIŃSKA - SP Kuklówka
MAKS GAWIN - SP Radziejowice

 Każdy finalista otrzymał z rąk dyrektora szkoły Ireny Sosnowskiej pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową, gry lub słowniki ortograficzne ufundowane przez FIRMĘ GRANNA.



  XII Miejski Konkurs Języka Angielskiego THE BEST OF THE BEST 2018      2018-05-17

jangielski [300x395]III miejsce - Bartosz Wachelka (klasa VII) w kategorii klas IV-VII.

Opiekun: p. Milena Szewczyk

 


 

  XVIII Edycja Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza   - "Czy wszystko w pył obrócę, czy… Polskę obudzę Poeci grupy Skamander i niepodległość " 

Laureatka - Liliana Uler - klasa IIB gim

Opiekun: p. Genowefa Śledź


 

  II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Kuklówce    2018-05-16

img_20180516_120607minjpg [300x400]I miejsce i Złota Nutka - Marta Fałkowska - klasa IIIB gim

Opiekun: p. Jacek Zielonka



Eliminacje wojewódzkie XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego     2018-05-14

20180512_095702minjpg [300x169]PTTK [300x142]W konkursie OMTTK w Warce uczestniczyły 73 drużyny (219 uczniów) z całego województwa mazowieckiego. Naszej drużynie w składzie: Liliana Uler (klasa IIB gim), Oskar Obłąkowski (klasa IIB gim), Mateusz Milczarek (klasa IIB gim) udało się zdobyć VIII miejsce.

Opiekun: p. Grażyna Haude


  

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018     2018-05-14

kangur2018_1jpg [300x218]Wyniki dla kategorii: Beniamin (klasa 6 szkoły podstawowej)
MAŁECKI MATEUSZ - wyróżniony

Wyniki dla kategorii: Kadet (klasa II gimnazjum)
KNYZIAK KAROL - wyróżniony

Wyniki dla kategorii: Junior (klasa III gimnazjum)
ŁYGAS MICHAŁ - wyróżniony
OSEŁKA KUBA - wyróżniony
PARCZYŃSKI JAKUB - wyróżniony

Opiekunowie: p. Magdalena Małecka, p. Marta Latek, p. Katarzyna Kamińska


 

„Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY"     2018-04-27

Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie wspólorganizowanym z  Urzędem Gminy Radziejowice. 

Mimo, iż nikt nie zdobył nagrody, uczestnicy konkursu zdobyli cenną wiedzę na temat pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym.



 "Festiwal Piosenki o Zdrowiu"

I miejsce etap gminny, II miejsce etap powiatowy - Szkoła Podstawowa im. Wł. Rdzanowskiego w Radziejowicach – klasy gimnazjalne - Inga Popławska, Domnika Dziekańska, Jan Sadowsk, Wiktor Ryszczuk, Laura Hys, Samanta Kośmińska, piosenka pt. „Rozkwitały jabłonie i grusze”.

Organizator: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żyrardowie.

Opiekun: p. Jacek Zielonka


  

III Diecezjalny Konkurs Poetycki "Soli Deo" im. Kard. Stefana Wyszyńskiego  2018-04-20

20180509_080750_001minminjpg [150x107]Wioleta Pasińska (klasa IIIA gim) - wyróżnienie w III Diecezjalnym Konkursie Poetyckim im. Kard. Stefana Wyszyńskiego pod patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby zorganizowanym przez Oddział w Łowiczu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Podziękowania za udział w konkursie otrzymali: Adam Szlaga (klasa VII), Natalia Lupa (klasa IIIB gim), Martyna Żebrowska (klasa IIIB gim).

Opiekunowie: p. Elżbieta Olborska, p. Beata Jedynak.


  

 Szkolny Konkurs "Matematyka wierszem pisana"  2018-03-28

facebookpng [250x250]Zwycięzcy konkursu:

I miejsce w kategorii klas I - IV - Mateusz Doszla (klasa IIIB)
I miejsce w kategorii klas V - VII - Zuzanna Soból (klasa VII)
I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych - Natalia Lupa (klasa IIIB)

Koordynatorki i pomysłodawczynie konkursu: p. Katarzyna Kamińska, p. Marta Latek



 Gminny Konkurs "Niezłomni, Niepokorni, Niepokonani"  ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Radziejowicach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce - Barbara Kowalska (klasa VIA)

Wyniki konkursu literackiego na zaprezentowanie sylwetki wybranego Żołnierza Wyklętego,

I miejsce - Martyna Żebrowska (klasa IIIB gim)
II miejsce - Kacper Kociszewski (klasa IIB gim)
III miejsce - Izabella Weydmann (klasa IIB gim)

Wyróżnienia zdobyli: Kamila Zabrzygraj (klasa IIIB gim), Mateusz Milczarek (klasa IIB gim) 


   

 Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy Województwa Mazowieckiego "Poznajemy Ojcowiznę"    2018-03-24

Inga Popławska - uczennica klasy IIB gimnazjalnej Naszej Szkoły, zajęła I miejsce w eliminacjach rejonowych w Żyrardowie i V miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Gratulujemy Indze i opiekunowi p. Grażynie Haude.


 

 X Biennale Sztuki im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickej - 2018-03-19

I miejsce - w kategorii klas VII i gimnazjalnych - Kamila Zabrzygraj - kl. IIIB (oddział gimnazjalny)

Opiekun: p. Katarzyna Kordyasz-Stolarska


 

  II Gminny Konkurs Kaligraficzny „O RADZIEJOWICKIE PIÓRO”    2018-03-15

facebookpng [300x300]Na konkurs kaligraficzny pisania "Mazurka Dąbrowskiego", pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radziejowice, wpłynęło 51 prac wykonanych przez uczniów uczących się w szkołach na terenie gminy Radziejowice.

Do II etapu Konkursu, który odbył się w WARSZAWSKIM DOMU KALIGRAFII w dniu 15 marca 2018 roku zostały zakwalifikowane prace 35 uczniów:

 KLASA  I 

Borowiec Joanna
Filczak Magdalena
Górzyński Kacper
Kanigowski Marcel
Kanigowski Nikodem
Kwaśniewska Martyna
Kucharski Adam
Kuziemski Mateusz
Michałowski Dawid
Stachowiak Zofia
Świetlik Artur
Tereszczuk Marcelina

  KLASA II 

Bąkowski Fabian
Dziekańska Dagmara
Komar Gabriela
Krawczyk Wiktoria
Maciejewski Emil
Radlińska Magdalena

  KLASA III 

Białobrzeska Antonina
Borowski Piotr
Boryczka Kacper
Ciastek Szymon
Gapys Bartosz
Gawin Maks
Kowalczyk Maja
Koźmin Zofia
Matak Maksymilian
Roguska Nikola
Rowińska Oliwia
Szczepanik Katarzyna
Świdlicka Agata
Wirowski Szymon
Zielińska Maja

  KLASA IV 

Marszałek Julia
Nawrocka Amelia

Udział w warsztatach kaligraficznych był dla wszystkich uczestników wyjazdu niezwykłą nagrodą i przyniósł wszystkim wielu niepowtarzalnych wrażeń. Pod czujnym okiem pani kaligraf Barbary Galińskiej uczniowie szlifowali tajniki kaligrafii. Gratulujemy! :)

img_20180315_162325minjpg [300x254]

Koordynatorka i pomysłodawczyni konkursu: p. Renata Matusiak



  Gimnny Konkurs MasterChef Junior  

facebookpng [250x250]Dnia 14 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Magdaleny Baka wzięli udział w Gimnnym Konkursie MasterChef Junior w Szkole Podstawowej w Korytowie. Nasza uczennica Lena Krzykwa z IVA zajęła I miejsce.

 


  

  Eliminacje szkolne ogólnopolskiego konkursu "Młodzież na Morzu" w kategorii "WIEDZA O MORZU"  

 W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się:

 1.  Oskar Obłąkowski - kl. IIB gim

 2. Bartłomiej Rypkowski- kl. IIB gim

 Wyróżnienie: Karol Knyziak - kl. IIB gim

 Opiekunowie: p. Grażyna Haude, p. Przemysław Brzycki


 

Eliminacje szkolne ogólnopolskiego konkursu "Młodzież na Morzu" w kategorii "WIEDZA O POMORZU ZACHODNIM"

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się:

1.  Inga Popławska - kl. IIB gim

2. Liliana Uler - kl. IIB gim

Wyróżnienie: Mateusz Milczarek - kl. IIB gim

Opiekunowie: p. Grażyna Haude, p. Przemysław Brzycki


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WARSZAWSKA SYRENKA" (1.03.2018)

syrenkajpg [300x169]I miejsceOleksandra Santarovych z klasy VIB (kat. klas IV-VII)

II miejsceStanisław Stolarski z klasy VIA (kat. klas IV-VII)

WyróżnienieInga Popławska z klasy IIB gimnazjum

Opiekunowie; p. Genowefa Śledź, p. Sylwia Król


 

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki   2018-02-16

martyna2minjpg [300x430]

Konkurs pod honorowym patronatem KO w Warszawie dla upamiętnienia narodowych bohaterów: Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Państwa Polskiego

Laureatka III miejsca - Martyna Żebrowska z klasy IIIB gim

Opiekun: p. Genowefa Śledź

    


  

IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kuklówce 

Kategoria klas I - III

 I miejsce w kategorii Zespołów - Zespół z Radziejowic z klasy IB 

 III miejsce w kategorii solistów - Dagmara Kącka (klasa IB)

Kategoria klas IV - VII

III miejsce w kategorii Zespołów - Zespół z Radziejowic z klasy IVA

Opiekun: p. Renata Matusiak


 

III edycja Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Wiktor Ryszczuk z klasy IIIA gim zakwalifikował się do etapu okręgowego ogólnopolskiej Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Trzymamy kciuki za Wiktora podczas kolejnego etapu zmagań olimpijskich! Olimpiadę wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Opiekun; p. Krystyna Siemiątkowska



XIV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy   (kat. uczniowie kl. VII szkoły podstawowej i gimnazjalnych) 2018-02-16

img20180112123807jpg [300x433]

Laureaci

III miejsceNikola Kołaszewska — SP w Radziejowicach - kl. IIA gim

Wyróżnienia
Julia Wacławek — SP w Radziejowicach - kl. IIA gim

Opiekun: p. Genowefa Śledź

 20180302_124259_001minjpg [300x430] 20180302_124259_002minjpg [300x430] genowefasledzjpg [300x431]


 

 Konkurs o tytuł Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie - koordynatorzy p. Grażyna Haude i p. Sylwia Włodarczyk - 2017-12-09

    



Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim w Korytowie
II miejsce - Maja Hass (klasa VIA)
II miejsce - Adam Szlaga (klasa VII)
 
Opiekun: p. Sylwia Włodarczyk

 

Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Cztery Pory Roku – 200 lat Parku w Radziejowicach”, ogłoszony w ramach obchodu jubileuszu założenia Parku" przez organizatorów - Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego i Pałac w Radziejowicach. Jury w składzie Elżbieta Charazińska – historyk sztuki, kurator Muzeum Narodowego w Warszawie, autorka i redaktorka wielu publikacji Domu Pracy Twórczej oraz Józef Wilkoń – wybitny malarz, ilustrator i rzeźbiarz, autor dwóch instalacji artystycznych znajdujących się w radziejowickim parku wyłoniło w dniu 13 grudnia 2017 r. zwycięzców.

Kategoria plastyczna, szkoła podstawowa:

I nagroda: Szymon Ciastek „Dzika kaczka w szuwarach”
II nagroda: Ola Sujka „Ławeczka nad stawem”
III nagroda: Damian Zagajewski „Spacer wokół gazonu"

 

 

Wyróżnienie: Krystian Stusiński „Pałac i Zameczek nad wielkim stawem”
Wyróżnienie: Michalina Kamińska „ARKA nad małym stawem”
Wyróżnienie: Julia Kopyść „Rzeka Pisia w części wschodniej parku – widok zimowy”
Wyróżnienie: Bartosz Smętkowski „Widok na Pałac i Zameczek od strony wielkiego stawu”

 

 

 

 

 

 

Kategoria plastyczna, gimnazjum:

   I nagroda: Laura Hys „Stary jesion”
   II nagroda: Bartłomiej Rypkowski „Młyn na przepuście”
   III nagroda: Joanna Łabanow „Ścieżka w parku wiosną
   Wyróżnienie: Oliwia Chechłacz „Widok rzeki z mostu”
   Wyróżnienie: Julia Wacławek „Obłoki nad wielkim stawem”
   Wyróżnienie Specjalne od Józefa Wikonia: Gabriela Szczepanik

   Kategoria fotograficzna:
   I nagroda: Laura Hys

palackonkurs_5jpg [150x215] palackonkurs_4jpg [150x215] palackonkurs_1jpg [1632x2338] palackonkurs_2jpg [150x215] palackonkurs_3jpg [150x215]  

Gratulujemy laureatom i p. Katarzynie Kordyasz - Stolarskiej.


 

Międzyszkolny konkurs rodzinny "Wianek Bożonarodzeniowy" organizowany przez Szkołę Podstawową w Mszczonowie i Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.  

W kategorii klas I-III: 
I miejsce - Adrian Szóstakowski kl. IIIB
II miejsce - Amelia Mroczek kl. IB i Piotr Jeziorek kl. IIIB
III miejsce - Karol Pieńkowski kl. I

Wyróżnienia:
Mateusz Doszla kl. IIIB
Emilia Brysiak kl. IB
Szymon Ciastek kl. IIIB

W kategorii klas IV-VI
I miejsce - Olaf Szewczyk kl. VA, Mikołaj Izworski kl. VIB, Mikołaj Szóstakowski kl. VI B i Błażej Szóstakowski kl. VA.
II miejsce - Klaudia Lange kl. VA
III miejsce - Patrycja Bajerska kl. VA

Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzinom :)



  Wojewódzki konkurs rysunkowo-malarski "Nadwiślańskie miasta"   2017-12-02

nadwislanskiemiastajpg [300x201]Laureatka konkursu - Natalia Ciastek - klasa IIB gimnazjalna

Opiekun. p. Katarzyna Kordyasz-Stolarska


 


 

Wojewódzki konkurs plastyczny „Szopka betlejemska. Dzieło sztuki z surowców naturalnych i wtórnych”

  Samanta Roksana Kośmińska - klasa IIB (oddział gimnazjalny) -

  I miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat Surowce wtórne. 

  Opiekun - Katarzyna Kordyasz-Stolarska

 


  

IV Ogolnopolski Konkurs Historyczno-Literacki "Polskie więźniarki w Ravensbrück" pod patronatem dr Wandy Półtawskiej 

mariamjpg [300x416]Maria Maszkowska - klasa IIC (oddział gimnazjalny) - II miejsce

Opiekun - Jolanta Brycka

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony