Wolontariat

Wolontariat w szkole funkcjonuje od kilku lat - wcześniej w Gimnazjum, obecnie w klasach gimnazjalnych.

Grupa uczniów z drugich i trzecich klas raz w tygodniu odwiedza mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Hamerni. Spotkania gimnazjalistów z podopiecznymi mają charakter różnorodny. Służą głównie wypełnieniu ich wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, śpiew, spacery, czytanie książek, prace plastyczne, zajęcia sportowe itp.

Uczniowie podczas swojej działalności uczą się m.in.: niesienia pomocy, samodyscypliny, obowiązkowości, altruizmu, opieki nad drugą osobą. Nasi Wolontariusze to młodzi ludzie, nie mają jeszcze doświadczenia, ale starają się wykonywać powierzone im zadania najlepiej jak potrafią.

Opiekę nad wolontariuszami sprawują: p. Małgorzata Hass, p. Dorota Skoczyńska oraz p. Przemysław Brzycki.

W roku szkolnym 2016/2017 poprzez udział w ogólnopolskim konkursie zdobyliśmy tytuł "Szkolny Klub Wolontariatu". Koordynatorki: p. Sylwia Cuper i Magdalena Żak-Mrówczyńska.

wolontariat

Podziękowania dla Wolontariuszy za aktywny udział w wolontariacie (rok szkolny 2017/2018)

Podziekowania dla wolontariuszy za pracę w wolontariacie (15.09-31.10.2018)


 

Akcje charytatywne

 linia3gif [300x56]   

zmilosci_do_dzieckajpg [300x239]

Fundacja ,,Z Miłości do Dziecka" powstała by pomagać i wspierać. Pomaga tym najbardziej bezbronnym, by mogli choć na chwilę zapomnieć o przeszłości, złośliwościach losu. By mogłi cieszyć się życiem jak nigdy dotąd.

Jej głównym celem jest wspieranie dzieci niepełnosprawnych, zapewnienie im odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacyjnej.

We wspólpracy z Fundacją w lutym 2018 r. włączylismy się do akcji charytatywnej na rzecz chorej Natalki Kostrzewy. 

Koordynatorzy: p. Iwona Glizia, p. Milena Szewczyk

linia3gif [300x56]

pah_pajacyk_banner_rectangle_300x250_1bjpg [300x250]

Głodne dzieci nie myślą o nauce. Umieszczjąc banner "PAJACYK.PL" na swojej stronie internetowej promujemy wraz z fundacją  Polska Acja Humanitarna - program dożywiania dzieci.

Klikając na Pajacyka pomagamy finansować dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

 linia3gif [300x56]

Kliknij, żeby wejść na stronęWspólpraca z FUNDACJĄ ZIELONY PIES - FUNDACJĄ SKRZYWDZONYCH ZWIERZĄT. Fundacja powstała z miłości do braci mniejszych, których to RATUJĄ, LECZĄ i KARMIĄ. Jej siedziba znajduje się niedaleko naszej szkoły. Do fundacji trafiają zwierzęta chore, te których adopcja nie jest możliwa, po wypadkach, te których ludzie źle traktowali oraz te, które postrzegane są jako agresywne.

W styczniu 2018 r. nasza szkolna społeczność zebrała karmę, koce, miski, zabawki oraz środki czystości dla podopiecznych fundacji.

Koordynatorzy:. p. Renata Matusiak, p. Mariola Wencel.

linia3gif [300x56] 

logo_black_polishpng [300x90]W dniu obchodów Święta Szkoły w 2015 r., w hołdzie naszemu niezwykłemu Patronowi społeczność szkolna postanowiła uhonorować pamięć o Władysławie Rdzanowskim i w ten sposób kontynuować Jego dzieło – tj. dzieło ratowania życia. 

W ramach corocznej akcji "Pomagamy jak Nasz Patron" we współpracy z Fundacją DKMS Polska i wolontariuszkami z Rady Rodziców p. Marzeną Dymecką i p. Wiolettą Wiklak mieliśmy możliwość rejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych by dać chorym na białaczkę najcenniejszy dar - szansę by żyć. 
Sadząc po ilości zarejestrowanych nowych dawców komórek macierzystych w pełni nam się to udało.

linia3gif [300x56] 

zakretkijpg [300x244]

 Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że zbieranie zakrętek łączy przyjemne z pożytecznym. W ten sposób nie tylko pomagamy przyrodzie, ale także pomagamy innym. MY ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA NASZEGO KOLEGI OLKA!

Mamy nadzieję, że zorganizowane przez nas zbieranie zakrętek będzie trwało nieprzerwanie. Nie przewidujemy jego zakończenia :)

Cieszy nas:

  • duże zaangażowanie ze strony osób nie tylko z naszej szkoły,
  • wzrost ekoświadomości i chęci niesienia pomocy innym.

Ty też „nakręć się” i zbieraj zakrętki dla Olka!

Koordynator: p. Sława Wiśniewska

 linia3gif [300x56]

szlachetnapaczkajpg [300x299]W 2015 roku po raz drugi projekt Szlachetnej Paczki był realizowany w naszej szkole. Nasza szkoła objęła opieką jedną z rodzin stając się tym samym Darczyńcą w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

Do tworzenia Paczki dla wybranej rodziny przyczyniła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zbiórkę potrzebnych rzeczy koordynowała opiekunka SU - p. Sylwia Król.
Rodzina otrzymała dużą ilość żywności, artykułów chemicznych i odzież. Wspólnymi siłami sprawiliśmy, że Ktoś poczuł się wyjątkowo.

Poniżej relacja ze spotkania wolontariusza z rodziną przy wręczeniu paczki.
"Do pani Marty dotarliśmy w niedzielne popołudnie. Pani Marta z chęcią pomogła nosić paczki do domu. Początkowo nie wierzyła, że wszystkie pudła są przeznaczone są dla nich. Jeszcze bardziej była zaskoczona, gdy zaczęła wyjmować z pudeł prezenty. Otwierała kolejno pudełka. "Naprawdę to wszystko dla nas?"-pytała z niedowierzaniem. Chemia, żywność, kurtka, buty - w paczce znalazły się wszystkie wymienione przez panią Martę rzeczy. Kurtka i buty pasowały idealnie. Pani Marta bardzo się z nich ucieszyła. O! Jest jeszcze obrus! Jeden i drugi - pani Marta kiwała głową z niedowierzaniem. Jak się cieszę założę go na święta. Będzie pięknie!". Wszystkie podarowane rzeczy przerosły najśmielsze oczekiwania rodziny.

Pani Marta ze wzruszeniem powiedziała: Nie umiem mówić wielkich słów, ale chciałabym bardzo podziękować za te wszystkie prezenty. Serdecznie dziękuję, że spotkałam dobrych ludzi na swojej drodze. Dziękuję za dobre serce. Życzę Państwu pięknych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Bardzo, bardzo dziękuję."

Wszystkim osobom zaangażowanym w dostarczanie niezbędnych rzeczy do paczki bardzo serdecznie dziękujemy.

 linia3gif [300x56]

sloneczkopng [225x224]W Dniu Patrona 2016 r. w naszej małej społeczności odbył się finał akcji charytatywnej „Pomagamy - jak nasz patron pomagał”. W ramach ogólnoszkolnej zbiórki pieniędzy zgromadziliśmy, wspólnie z Rodzicami i we wspólpracy z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" - kwotę w wysokości 4447,61 zł, która przeznaczyliśmy na zakup specjalnego fotelika samochodowego dla naszego kolegi Olka – chłopca z porażeniem mózgowym.

Koordynatorem i pomysłodawcą akcji była nauczycielka Olka - Sława Wiśniewska

  

linia3gif [300x56]

20160120_gora_groszajpg [300x275]Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000 r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.
Tradycją w naszej szkole stało się już, że w listopadzie, uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe. Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłącza się corocznie do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".

Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Jesteście wspaniali!

 linia3gif [300x56]

pelnamiskajpg [300x235]W 2016 r. wzięliśmy udział w akcji „Pełna Miska dla Schroniska” na rzecz Schroniska w Korabiewicach, gdyż nie jest nam obcy los porzuconych zwierząt.

Oprócz karmy przynosiliśmy zabawki dla psów, podkłady higieniczne, żwirek, koce, ręczniki, mokrą karmę dla kotów i psów.

Akcją koordynowały panie: Renata Matusiak i Mariola Wencel.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony