Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2018 to MY!

Ciekawe, inspirujące, twórcze – takie są lekcje w naszych mazowieckich szkołach. Stoją za nimi wspaniali i kreatywni nauczyciele oraz aktywne szkoły - powiedział Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik  podczas uroczystego podsumowania konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”.

Uroczystość odbyła się 28 listopada 2018 r. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, w której z inicjatywy pani Grażyny Haude (w kategorii klas gimnazjalnych) i pani Sylwii Włodarczyk (w kategorii szkół podstawowych), wśród 32 szkół z terenu województwa mazowieckiego wzięła udział Nasza Szkoła.

Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (MFO PTTK) wspólnie z Województwem Mazowieckim pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Nasza Szkoła uzyskała tytuł i prawo używania logo „Srebrna Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2018” w kategorii klas gimnazjalnych oraz wyróżnienie i prawo używania logo „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2018” w kategorii szkół podstawowych.

Wyróżnienia te są o tyle cenniejsze, że uzyskane bez żadnych znamion akcyjności, za rozmaite działania, które podejmujemy po prostu w ramach codziennej działalności dydaktycznej i wychowawczej. W programie naszej szkoły turystyka była, jest i będzie jednym z filarów systemu wychowawczego, co zostało dostrzeżone i docenione przez jury konkursu.

Dyplomy i nagrody z różnymi materiałami turystycznymi odebrała z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego, pana Adama Struzika, oraz Prezesa Zarządu Oddziału PTTK „Mazowsze”, pana Mieczysława Żochowskiego,  delegacja uczniów z klasy VIII w składzie: Gabrysia Zając, Lucyna Siwirska, Zuzia Soból, Adam Szlaga, Adrian Walczak, Kamil Troszczyński, oraz pani Grażyna Haude i pani dyrektor Irena Sosnowska.

Tego dnia w ramach zaproszenia zwiedziliśmy także Muzeum Sportu i Turystyki oraz wysłuchaliśmy interesującej prelekcji podróżniczki, pisarki i fotografika pani Anny Jackowskiej, nagrodzonej przez National Geographic za motocyklową podróż po Bałkanach.

Dziękujemy Naszym Nauczycielom i Naszym Rodzicom, że współpracują w krzewieniu  turystyki w naszej szkole i umożliwiają nam udział w ciekawych wycieczkach turystyczno-krajoznawczych! :)

 

srebrna.png     wyroznienie.png

Opublikowano: 28 listopada 2018 18:38

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 389

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony